Czy medycyna jest trudna?

Re: Czy medycyna jest trudna?

Postprzez jan_czerski » 2014-03-26, 09:13

tak. medycyna jest trudna - niezależnie od przyjętej skali, jest po prostu trudna, a nawet bardzo trudna.
imprezy - tylko w weekend i tylko wtedy, gdy jesteś na tyle ogarnięty, że nie zalegasz z materiałem. jak jesteś w plecy - nadrabiasz w weekend.
sesja - zapomnij o innym życiu. kucie kucie kucie.
praca podczas studiów - nie polecam, z doświadczenia kolażanek i kolegów z roku wiem, że ci którzy dorabiali to albo nie wyrabiali i odpadali z powodu zaległości w nauce, albo napieprzali na chemii 24h żeby ogarnąć i pracę, i nauke.

medycyna jest trudna, ale nie ma się czemu dziwić - po kilku latach nauki i kolejnych kilku stażu bierzesz na głowę największą odpowiedzialność zawodową, jaką można sobie wyobrazić - odpowiedzialność za życie innego człowieka.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2016

Postprzez jan_czerski » 2014-03-26, 09:20

i jeszcze ad vocem tego, czy medycyna jest trudna. jest, ale gwarant dobrych zarobków równoważy trudne lata nauki i stażów. serio - po czterech lata pracy lekarskiej w Polsce i za granicą, mam bardzo dobre perspektywy zarobkowe - ok. 3000 funtów z możliwością dobicia do 5000. Ogólnie polecam - dla absolwentów - próbę zdobycia pracy przez doświadczone agencje. Znajdziecie w internecie wiele - wystarczy się przeklikać. Ja sam załatwiałem przez NES Healthcare.

Postprzez Fensylia » 2014-04-03, 16:13

Tak się składa że ja również myślę poważnie o studiach medycznych, jednak boję się kolejnych lat ciężkiej pracy i ciągłego wkuwania. Boję się, że nie podołam i w połowie zrezygnuję, marnując kolejne dwa czy trzy lata. Czy Wy mieliście trudne chwile, załamania i kryzysy w trakcie nauki? Czy takie coś występuje często na studiach medycznych?

Postprzez ewarista » 2014-08-14, 15:42

Moim zdaniem ( studentka lekarskiego IIIrok) najtrudniej jest się na medycynę dostać. Samo utrzymanie się na studiach to owszem sporo pracy, ale nie ma czego się bać- jeżeli ktoś się stara, na pewno nie wyleci.

Postprzez OlaSmok » 2017-05-15, 09:57

Co prawda ja z medycyną nie mam nic wspólnego, ale mi również wydaje się że jest to skomplikowane, jest mnóstwo chorób i przypadków z którymi trzeba sobie poradzić w zależności od specjalizacji.

Poprzednia strona

Powrót do Medycyna