POMOC w rozwiązaniu zadania z matematyki

POMOC w rozwiązaniu zadania z matematyki

Postprzez ania30676 » 2014-11-13, 17:33

POMOCY! BARDZO POTRZEBUJĘ POMOCY W ROZWIĄZANIU TEGO ZADANIA. CZY KTOŚ MÓGŁBY MI PRZESŁAĆ NAWET I GOTOWE ROZWIĄZANIE? ;)

Dane studenta
Imię
Nazwisko
numer albumu 30676
numer grupy ćwiczeniowej np. 5 2
rok urodzenia dwie ostatnie cyfry 92
miesiąc urodzenia (cyframi arabskimi) 1
dzień urodzenia, 29

Dane liczbowe do zadania:

koszty stałe produkcji wynoszą 92 000,00 zł
jednostkowy koszt zmienny wynosi 1,00 zł
popyt spada do zera przy cenie 10,00 zł
przy zerowej cenie popyt w szt. wynosiłby 2 900 000

Pozostałe wielkości popytu zmieniają się proporcjonalnie do wzrostu ceny, czyli funkcja popytu jest prostą, która przechodzi przez dwa określone wyżej punkty.

Tabela 1.
cena popyt przychód
10,00 zł
9,00 zł
8,00 zł
7,00 zł
6,00 zł
5,00 zł
4,00 zł
3,00 zł
2,00 zł
1,00 zł
0 zł 2 900 000

TABELA 2
wielkość produkcji koszty produkcji zysk
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2 900 000

Polecenia:
1. Na podstawie danych podanych wyżej oraz przyjmując, że popyt rośnie proporcjonalnie do spadku ceny - wypełnij tabelkę 1.
2. Na podstawie danych z tabeli 1 stwórz wykres pokazujący, jak zmienia się przychód w zależności od wielkości popytu. (popyt na osi poziomej a przychód na osi pionowej)
3. Na podstawie danych podanych wyżej wypełnij tabelę nr 2.
4. Na podstawie danych z tabeli 2 zrób wykres pokazujący zależność między wielością produkcji a przychodem i zyskiem (wielkość produkcji na osi poziomej a zysk i przychód na osi pionowej)
5. Na podstawie danych z tabeli 2 ustal, ile wynoszą następujące wielkości
produkcja maksymalizująca zysk wynosi
produkcja maksymalizująca przychód wynosi
cena przy której zysk jest maksymalny wynosi
cena przy której przychód jest maksymalny wynosi

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2016

Zadanie w formie elektronicznej

Postprzez Mar2200ta » 2015-01-16, 19:21

Zbliża się sesja, warto by trochę się pouczyć. Wiecie, że teraz możemy korzystać ze zbiorów w formie elektronicznej. To na prawdę ułatwia sprawę.
Zakładając konto na https://www.taskbook.pl/ mamy możliwość krok po kroku rozwiązywać różne zadania z przedmiotów ścisłych ;) Korzystanie z usług tej strony pomoże nam lepiej przygotować się do zaliczeń. Ja już korzystam i jestem bardzo zadowolona, rejestracja jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu.Polecam

Re: POMOC w rozwiązaniu zadania z matematyki

Postprzez jacekk » 2015-02-25, 10:07

Z mojego doświadczenia również mogę polecić taskbook. Jest to chyba największe źródło zadań matematycznych dla studentów. Baza zadań jest wciąż rozbudowywana, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo przy rejestracji dostaje się kod do bezpłatnego wypróbowania wybranych zadań. Jest jeszcze apka na anroida; dzięki czemu można zarządzać swoimi zadaniami w telefonie

Powrót do Matematyka