Politechnika Krakowska - studia doktoranckie

Lokalizacja: Lublin / Kraków

Politechnika Krakowska - studia doktoranckie

Postprzez IMilewska » 2017-07-02, 18:04

Witam. Zdecydowałam się na rejestrację na forum w nadziei, iż ktoś z Was będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości i odpowie na kilka moich pytań.
Jestem zainteresowana podjęciem studiów III stopnia na wymienionej w tytule tematu uczelni. Ponieważ jestem osobą "z zewnątrz" - ukończyłam Politechnikę Lubelską i dopiero rozpoczynać będę swoją przygodę z Krakowem - nie bardzo mam kogo podpytać o dość istotne sprawy. Stąd decyzja wysłania tego pytania tu, na forum.

Czy uczelnia dopuszcza możliwość pisania doktoratu u osoby spoza Politechniki Krakowskiej, czy promotorem pracy doktorskiej musi być pracownik PK? Ponadto, czy osoba "z zewnątrz" ma szanse dostania się? Jak wygląda sytuacja z ilością kandydatów na miejsce - czy to bardzo "oblegana" opcja, czy wręcz przeciwnie, doktorantów jest tak niewiele że istnieje zagrożenie, iż kierunek nie wystartuje? Ile wynosi opłata rekrutacyjna?
Jakie są koszta tych studiów? Na stronie uczelni odnalazłam jak dotąd jedynie wzmiankę o cenie godziny edukacyjnej i to z głównym naciskiem na powtarzanie jakiegoś przedmiotu, co niekoniecznie stanowi odpowiedź na moje pytanie.
Dodatkowo - czy wszystkie studia III stopnia są odpłatne, czy płatne są jedynie te w trybie niestacjonarnym?
Natomiast w sprawie "zaświadczenia" o odbyciu przynajmniej 6-miesięcznej praktyki zawodowej - czy dokumentem wystarczającym jest świadectwo pracy, czy niezbędne jest wypełnienie przez minimum jednego pracodawcę [o ile u niego te minimum 6 miesięcy się pracowało] formularza narzuconego przez Politechnikę?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości