Informatyka UEK czy UP?

Dołączył(a): 2016-01-19, 18:11

Informatyka UEK czy UP?

Postprzez razi » 2016-01-19, 19:06

Witam wszystkich. Tak jak w temacie chciałem zapytać kogoś posiadającego wiedzę, gdzie jest lepiej studiować informatykę. Oczywiście rozważam dwie opcje, UEK lub UP/ - UJ, AGH, PK raczej nie wchodzą w grę. Informatyka będzie moim drugim kierunkiem. Chciałbym w przyszłości pójść w programowanie, a studia dałyby mi podstawy do dalszej nauki tych zagadnień. Nie chciałbym przy tym mieć utrapienia ze wszystkimi działami matematyki, tudzież innych przedmiotów technicznych, bo uważam, że nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Interesują mnie zagadnienia ekonomiczne, ale przy wyborze skłaniałbym się ku lepszemu programowi studiów informatycznych, oczywiście jednego z dwóch mowa o UP albo UEK. Dlatego pytam o radę.

ranking kont studenckich 2016
Dołączył(a): 2016-08-19, 11:57

Postprzez studentZarzadzania » 2016-08-19, 12:04

Nie polecam ani tutaj ani tutaj Informatyki. To jakaś porażka. Od znajomych słyszałam, że dużo lepsza jest tutaj: http://www.wszib.edu.pl/
Trzeba zapłacić, ale jakość kształcenia mają dużo wyższą! Na UEKu masz tak, że żadnego języka programowania dobrze się nie nauczysz, bo zmieniają sie co pół roku...porażka

Dołączył(a): 2016-09-11, 22:41

Postprzez danielusk » 2016-09-11, 22:49

Podobno w USA nie pytają Cię o żadne kwalifikacje, tylko patrzą czy masz przekonanie do wykonywanego zawodu, a później sprawdzają efekty.
W Polsce, tradycyjnie, wszystko przychodzi z opóźnieniem.
Tak że studia traktował bym na Twoim miejscu jako miejsce gdzie faktycznie masz zaczerpnąć praktyczną wiedzę i najlepiej żebyś od razu ją wykorzystywał do pracy i realnego wdrażania.
Jak zauważyłeś, języki programowania zmieniają się, pojawiają ciągle nowe dodatki i taka wiedza ma największą wartość zaraz po jej przyswojeniu - i/lub w trakcie. Prawidłowo.
Rozglądał bym się za pracą, a edukację traktował jako "zamknijgęba" dla tradycjonalistycznej części społeczeństwa która chce Twojego CV.

Dołączył(a): 2016-09-12, 14:36

Postprzez haliko » 2016-09-12, 14:38

nie warto sie w to pchac takie jest moje zdanie, Na UEKu masz tak, że żadnego języka programowania dobrze się nie nauczysz, bo zmieniają sie co pół roku...porażka na Twoim miejscu jako miejsce gdzie faktycznie masz zaczerpnąć praktyczną wiedzę i najlepiej żebyś od razu ją wykorzystywał do pracy i realnego wdrażania.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości