Najlepsze konto walutowe na Erasmusa - gdzie?

menat

Najlepsze konto walutowe na Erasmusa - gdzie?

Postprzez menat » 2012-08-13, 08:11

Witajcie.

Niedługo wyjeżdzam do Niemczech na Erasmusa, wiec teraz szukam banku, gdzie mógłbym zalozyć tanie konto chyba najlepiej walutowe w euro. Jakie macie opinie o kontach walutowych w poszczegolnych bankach? Jaki banki polecacie, jakie odradzacie?

Site Admin
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Najlepsze konto walutowe na Erasmusa - gdzie?

Postprzez Admin » 2012-08-13, 10:25

Polecam mbank lub konto walutowe BZ WBK.

Erasmus jest programem uczelnianym, pozwalającym na pracę i studiowanie za granicą. W ramach Erasmusa polscy studenci wyjeżdżają do takich krajów jak Francja, Włochy, Finlandia, Portugalia, Niemcy, czy nawet Japonia. Naturalne jest to, że przebywając przez dłuższy czas w obcym kraju i zarabiając tam, student będzie potrzebował otwarcia konta walutowego. Warto jeszcze przed wyjazdem za granicę dokładnie przemyśleć to, jaki rachunek walutowy dostępny na polskim rynku finansowym będzie dla nas najlepszą alternatywą.

Konto walutowe dla studenta założone na potrzeby wyjazdu w ramach programu Erasmus powinno być jak najtańsze, a najlepiej darmowe. Studentów interesuje przy tym jak najbardziej swobodny dostęp do ich pieniędzy. Chcą w każdej chwili móc wycofać pieniądze z bankomatu za granicą, dlatego też konieczne jest, aby bank do konta walutowego wydawał kartę płatniczą.

Konto walutowe można otworzyć albo w Polsce, przed wyjazdem za granicę, albo już będąc na miejscu w obcym kraju. Pierwsza z opcji zwykle jest bardziej korzystna dla studentów od drugiej. Konto walutowe zakładane w Polsce można otworzyć z wyprzedzeniem, także już z chwilą wyjazdu zagranicznego będziemy mieć do niego pełny dostęp. Student będzie więc mógł podać uczelni przed wyjazdem numer swojego rachunku, na który będzie wpływało stypendium.

Wybór konta walutowego powinien być dobrze przemyślany. Nie można go podejmować pochopnie, ponieważ przez to możemy stracić pieniądze na kolejne opłaty bankowe. Podczas wyboru konta walutowego dla studenta wyjeżdżającego na wymianę Erasmus, warto zwrócić uwagę na to, jakie opłaty pobiera bank za otwarcie i prowadzenie rachunku. Następnie, trzeba przyjrzeć się opłatom za kartę, za wypłaty z bankomatów oraz za przelewy, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Konta walutowe dla studentów nie są szeroką grupą asortymentową w polskich bankach, dlatego też nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na to, aby porównywać je ze sobą. Do potrzeb studentów wyjeżdżających na wymianę w ramach programu Erasmus, najlepiej dopasowane są konta walutowe w mBanku oraz BZ WBK. Godne uwagi jest też konto w MultiBanku, ale niestety nie jest do niego wydawana karta płatnicza, co zdecydowanie ogranicza możliwość wykorzystywania go na co dzień. Najlepiej skorzystać więc z rachunku eMAX walutowego w mBanku albo z rachunku Konto24 walutowe w BZ WBK, gdzie klient od razu dostaje kartę płatniczą do konta.

Powrót do Konto dla studenta