Konto studenckie czy normalne konto bankowe?

Site Admin
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Konto studenckie czy normalne konto bankowe?

Postprzez Admin » 2012-08-07, 21:04

Konto studenckie czy zwykłe konto osobiste? – takie pytanie zadają sobie studenci co roku podczas rozpoczynania edukacji na studiach wyższych. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że konto bankowe będzie potrzebne na studiach. Pozwoli ono na szybkie uzyskiwanie pieniędzy ze stypendium z uczelni, z pracy dorywczej, z kredytu studenckiego, czy od rodziców. Młodym ludziom też łatwiej jest zarządzać posiadanymi środkami finansowymi za pośrednictwem konta bankowego, niż mając je wszystkie w portfelu.

Konto studenckie ma niższą funkcjonalność niż normalne konto bankowe w tradycyjnej wersji, ale zwykle jest ono bardzo tanie albo nawet zupełnie bezpłatne. Banki w chwili obecnej zabiegają o klientów – studentów, ponieważ są zdania, że w przyszłości osoby te staną się bardzo cennymi klientami. Ich wykształcenie wyższe jest czynnikiem pomagającym w znalezieniu dobrej pracy. W momencie, gdy student staje się absolwentem, jest dla banku pożądanym klientem. Dlatego też konta bankowe w wersji studenckiej nie musza być gorszą alternatywą dla normalnych kont osobistych, a w niektórych przypadkach mogą być nawet znacznie lepsze od nich.

Studenci mogą liczyć na bardzo tanią ofertę konta bankowego i już to samo powinno stanowić wystarczający argument ku temu, aby założyć konto studenckie. Rzeczywiście wiele banków dostrzega potencjał kliencki tkwiący w studentach i oferuje im konta bankowe na preferencyjnych warunkach. Nie trzeba za nie płacić co miesiąc, nic nie kosztuje ich założenie, ani wydanie karty do konta bankowego. Karta płatnicza może być płatna co miesiąc, ale opłaty tej można uniknąć dokonując kilku transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty w miesiącu lub też transakcji na określoną kwotę pieniędzy. Niektóre banki nie pobierają prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i niektórych na świecie. To sprawia z kolei, że założenie konta studenckiego staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją w banku.

Do konta studenckiego mogą być przypisane liczne promocje i oferty dodatkowe. Student może korzystać ze zniżek i rabatów w sklepach i punktach handlowych, może też otrzymać zniżkę na wykupienie ubezpieczenia dla siebie. Z uwagi na to, konto studenckie wydaje się lepsze od osobistego. Niekoniecznie tak musi być, aczkolwiek na pytanie o to, czy warto otworzyć konto studenckie, należy odpowiedzieć tak, pod warunkiem, że skorzysta się przy tym z takiej oferty konta bankowego, która rzeczywiście będzie najbardziej atrakcyjna dla klienta. Nierozważne korzystanie z ofert bankowych powoduje, że klient musi płacić za coś, za co w innym banku nie zapłaciłby ani złotówki.

Źródło opracowania:
konto-internetowe.pl
darmowe-konto-bankowe.pl

ranking kont studenckich 2016
Dołączył(a): 2012-09-18, 07:21

Postprzez Kowal » 2012-09-18, 07:40

Ja już skorzystałem niby z darmowej opcji konta BZWBK do 26 lat i teraz żałuje, bo musiałem przez 9 miesięcy płacić po 5zł za nieużywanie karty (w ogóle jej nie miałem). I w odsetkach było coś koło 70zł które musiałem zapłacić.

Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2013-07-16, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Inspektor » 2013-07-25, 19:29

Z tego co wiem, to nie ma typowych kont studenckich. Kiedyś chyba było w BZ WBK, ale teraz to już nie ma raczej. A jak chcesz brać kredyty czy pożyczki, to banki już nie patrzą na to tak jak kiedyś. Teraz wybierasz ofertę, na przykład kredyt w millenium i wypełniasz wniosek.

Dołączył(a): 2013-09-20, 17:13

Postprzez kluska » 2013-09-22, 22:53

Oczywiście, że są typowe konta studenckie i jest ich mnóstwo ;P Zainteresowanych odsyłam do tej stronki: http://www.konta-studenckie.info/rankin ... udenckich/
są tam chyba wszystkie potrzebne informacje dla osób, które zastanawiają się nad wyborem banku lub w ogóle nad założeniem konta.

Dołączył(a): 2013-09-27, 19:01

Postprzez profeesor » 2013-09-29, 13:56

Właśnie - propozycji z kontami studenckimi jest mnóstwo. Wystarczy poszukać - a ta stronka od kluski świetna ;) Dzięki!

Dołączył(a): 2013-09-29, 15:35

Postprzez Gosia » 2013-09-29, 18:26

Dołączył(a): 2013-10-10, 18:22

Postprzez mrkiniu » 2013-10-10, 18:58

Jest kilka darmowych kont bankowych.
Jeśli chcesz wybrać konto dopasowane do Twoich potrzeb to porównaj je sobie w internecie.
Stron porównujących jest mnóstwo.
Proponuje
Najlepsze konto dla studenta
Porównanie kont bankowych dla studentów

Dołączył(a): 2013-02-21, 23:53

Postprzez agamal » 2013-11-29, 22:31

Gosia napisał(a):Zdecydowanie w czasie studiów warto skorzystać z możliwości założenia konta studenckiego. Jest tańsze niż zwykłe a w studenckiej kieszeni zawsze przydadzą się dodatkowe, zaoszczędzone fundusze.

popieram, mam w pko bp konto dla młodych, jest za darmo i na najkorzystniejszych warunkach niż reszta kont. moge wypłacać za darmo ze wszystkich bankomatów a to jest najważniejsze :mrgreen:

Dołączył(a): 2014-02-12, 13:19
Lokalizacja: Kraków - Tychy

Postprzez bobudo » 2014-02-12, 13:25

Identyczne warunki są w ING, używam już kilka lat po studniach tegoż właśnie konta i jestem zadowolony - mają opcje założenia kart kredytowych przedpłaconych. Ofertę firmową mają kiepską tylko.

Dołączył(a): 2014-02-21, 09:15

Postprzez qarkus » 2014-02-21, 09:29

Zdecydowanie nie warto korzystać z kont studenckich.

Jakie banki posiadają konta studenckie?
Taki w których standardowe konta są zbyt drogie dla studenta.

Po co tym bankom konta studenckie?
Po zakończeniu studiów, konto studenckie zamieni się w standardowe drogie konto.

Więc gdzie student powinien założyć konto?
Moim zdaniem taki rachunek powinien być totalnie i bezwarunkowe bezpłatny, sprawdź coś o tym na:

Powrót do Konto dla studenta