Konto studenckie czy normalne konto bankowe?

Dołączył(a): 2017-02-01, 11:15

Postprzez Mugen » 2017-02-01, 11:19

Według mnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim warto jest śledzić wszystko na bieżąco. Banki często zmieniają swoje oferty, robią promocje na próbę itd. Może okazać się, że dzisiaj warto jest założyć w PKO, a jutro np. w Millenium. Konta studenckie też mają swoje zalety. Tym bardziej warto jest podchodzić świadomie do tego zagadnienia i nie wybierać tylko po znanej nazwie, ale faktycznie po najlepiej ofercie. Dobre są porównywarki kont bankowych jak np. http://direct.money.pl/kontaosobiste/ bo można w prosty sposób przeanalizować wiele rozwiązań i wybrać najlepsze dla siebie.

ranking kont studenckich 2016
Dołączył(a): 2017-03-08, 23:24

Postprzez alvaro1410 » 2017-03-08, 23:51

Czy studenckie, czy nie jest wg mnie nieważne, ważne by było darmowe i funkcjonalne.

Ostatnio widziałem kilka darmowych kont. Oto opisy:

Millennium - Konto osobiste 360° Student

Konto 360 Student dostępne w Banku Millennium to rachunek bankowy przeznaczony dla osób w wieku od 18 - 26 lat. Do jego niewątpliwych zalet można zaliczyć między innymi brak opłat za otwarcie i prowadzenie, darmowe przelewy internetowe, zerową opłatę za kartę debetową oraz brak prowizji za wypłaty pieniędzy z bankomatów. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku dwóch ostatnich wymienionych parametrów owe zwolnienie z opłat jest uwarunkowane wykonaniem w danym okresie rozliczeniowym przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej przy użyciu karty lub BLIK'a.

Ciekawostką w Koncie 360 Student jest fakt, że posiadacz takiego rachunku może wykonywać przelewy na e-mail lub numer telefonu innego odbiorcy. Takie udogodnienie zostało stworzone specjalnie z myślą o młodych ludziach, którzy jak wiadomo nie rozstają się ze swoimi urządzeniami mobilnymi.

Na zakończenie warto dodać, że Konto 360 Student w Banku Millennium można obsługiwać na wiele różnych sposobów. Podstawowe operacje finansowe można zlecać przy użyciu bankowości mobilnej, bankowości elektronicznej Millenet oraz tradycyjnych oddziałów bankowych.

Ze strony fast50club.pl

Link do konta: http://f50c.pl/dzp22

Bank Zachodni WBK - Konto Godne Polecenia

Konto Godne Polecenia oferowane przez Bank Zachodni WBK to jeden z atrakcyjniejszych rachunków osobistych dostępnych obecnie na rynku. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że:

- jest ono otwierane i prowadzone bezpłatnie,
- umożliwia wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju bez żadnych opłat,
- oferuje darmowe przelewy internetowe,
- nie obciąża klienta za realizację poleceń zapłaty.

Do niewątpliwych zalet opisywanego rachunku z pewnością można także zaliczyć jego dużą funkcjonalność. Posiadacz Konta Godnego Polecenia ma możliwość szybkiego i wygodnego zasilania swojego telefonu komórkowego, może otrzymywać sms-owe alerty dotyczące zmian jakie zaistniały na jego ROR, a także wypłacać pieniądze w sklepie podczas dokonywania płatności za zakupy (usługa cash back).

Należy wspomnieć, że do Konta Godnego Polecenia są wydawane dwa rodzaje kart płatniczych. Jedna to MasterCard Omni, której miesięczna obsługa kosztuje 7 złotych (to ta karta umożliwia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów). Druga karta to Visa Sol, której obsługa może być całkowicie darmowa pod warunkiem dokonania przy jej użyciu 5 transakcji bezgotówkowych (oferuje darmowe wypłaty tylko z bankomatów sieci BZ WBK).

Ze strony fast50club.pl

Link do konta: http://f50c.pl/71znt

Oba te banki są dość solidne, choć osobiście nie miałem u nich konta.

Dołączył(a): 2017-04-05, 10:42

Postprzez anie92 » 2017-04-05, 10:43

Banki lubią często zmieniać prowizje od wypłat z bankomatów, przelewów itd, często na wyższe.
Nie lubie takiej praktyki ale od siebie mogę polecić konto direct ING, darmowe, w dodatku oferują 120zł dla
nowych klientów, strona promocji konto-direct.pl

Dołączył(a): 2017-05-09, 09:36

Postprzez KatarzynaX » 2017-05-09, 10:49

A na czym najbardziej zależy studentom? :)

Banki wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, oferując jedno z najlepszych rozwiązań - premię za korzystanie z konta. Pozostaje jednak kwestia wyboru najbardziej lukratywnego rozwiązania. Obecnie w kontekście premii za aktywne korzystanie z konta wyróżnia się Millenium Bank oferujący premię w wysokości 360 zł.

Tych, którzy przymierzają się do założenia konta 360 lub 360 Student z pewnością zainteresuje fakt, że Bank Millenium został partnerem X Money Manii - Akcji organizowanej przez Money.pl- serwis będący częścią grupy Wirtualna Polska.

Oprócz premii od Banku, można zyskać dodatkowo premię gwarantowaną w wysokości 200 zł. Wystarczy złożyć wniosek o konto za pomocą aplikacji dostępnej na stronie: http://moneymania.pl/edycja10

A wszystkich tych, którzy większość swoich oszczędności przeznaczają na podróże, zainteresuje nagroda dodatkowa w postaci 1500 zł. do wykorzystania w serwisie wakacje.pl. na wybraną wycieczkę :)

Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2017-05-16, 13:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez jamadam » 2017-05-16, 13:36

Czasami zdarzy się jakaś fajna oferta dla studentów, ale darmowe konta można znaleźć też w normalnej ofercie.

Powrót do Konto dla studenta

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości