Jak założyć studenckie konto bankowe?

Lenny

Jak założyć studenckie konto bankowe?

Postprzez Lenny » 2012-08-13, 10:23

Witajcie.

Powiedzcie jak najlepiej założyć konto studenckie w banku? Widze, że w iększości banków można to zrobić przez internet. A umowę dod domu przynosi kurier. Czy taki sposób założenia studenckiego konta bankowego jest bezpieczny? Czy lepiej iśc do oddziału banku i tam założyć konto? Czy nie ma to większego znaczenia?

Site Admin
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 2012-07-05, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Konto studenckie w banku można założyć na co najmniej 2 spos

Postprzez Admin » 2012-08-13, 10:36

Studenci jako grupa społeczna w Polsce są ważnym odbiorcą bankowych ofert na konta osobiste. Stworzono dla nich specjalną gamę produktów, skierowanych wyłącznie do nich. Trzeba powiedzieć, że zdecydowana większość studentów musi dziś posiadać rachunek osobisty w banku, na przykład po to, aby otrzymywać na konto środki stypendialne czy „kieszonkowe” od rodziców. Konto bankowe pozwala też na lepsze i bardziej racjonalne gospodarowanie środkami finansowymi przez studentów.

Konto dla studenta w banku można założyć na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na tradycyjnym odwiedzeniu placówki wybranego banku i założenie w niej rachunku bankowego przeznaczonego dla studenta. O wiele wygodniejszym sposobem może być jednak otwarcie studenckiego konta bankowego za pośrednictwem Internetu. Nie wychodząc z domu czy z akademika student może założyć dla siebie konto bankowe, przy zachowaniu minimum formalności wymaganych przez bank. W ten sposób m.in. założymy konto studenckie w mBanku i Alior Banku.

W oddziale banku student w kilkanaście minut może założyć dla siebie konto bankowe. Banki ograniczyły w zasadzie do niezbędnego minimum formalności, jakie należy przy tym spełnić. Między innymi, aby otworzyć konto studenckie w banku młody człowiek przy wizycie w oddziale bankowym powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument potwierdzający jego tożsamość. Doradca w banku przedstawi mu kilka dokumentów do podpisu wraz z regulaminem konta bankowego i gotowe. Krótka wizyta pozwala na szybkie otwarcie konta bankowego.

Równie dobrze z takiego produktu finansowego śmiało można skorzystać przez Internet. W systemie internetowym banku wystarczy uruchomić kreator otwierania konta bankowego, który przeprowadzi nas przez kolejne kroki procedury formalnej. Zakładanie konta studenckiego przez Internet składa się zwykle z kilku prostych etapów. Należy złożyć wniosek o założenie konta, podając dane osobowe, nr PESEL oraz serię dowodu osobistego. Wniosek jest wysyłany w formie elektronicznej do banku, a podpisanie umowy może nastąpić poprzez kuriera. Umowę otwarcia rachunku w takim przypadku student podpisuje i wraz z kserokopią wymaganych dokumentów odsyła bankowi.

Są już i takie banki, które nie wymagają wysyłania kserokopii dokumentów i ingerencji kuriera w procesie zakładania konta studenckiego przez Internet. Wystarczy im weryfikacja konta z innego rachunku, poprzez dokonanie niewielkiego, symbolicznego przelewu. Wszelkie kopie dokumentów klient wysyła w tym przypadku pocztą mailową, co skraca na pewno proces zakładania konta dla studenta w banku.

Dołączył(a): 2016-03-09, 15:40

Re: Jak założyć studenckie konto bankowe?

Postprzez EWUS9898 » 2016-03-09, 15:50

Najlepiej udać się do oddziału bankowego bo tam uzyskamy wszystkie niezbędne wiadomości. Co ważne umowę podpiszemy na miejscu i konto jest szybko aktywne a przez internet zajmuje to więcej czasu ze względu na transport umów przez firmy kurierskie.

Powrót do Konto dla studenta