POMOCY !!! zadanie?

POMOCY !!! zadanie?

Postprzez RoY » 2019-03-02, 23:42

Witam, piszę tutaj bo mam problem z zadaniem..... może jest ktoś, kto pomoże i wytłumaczy mi to:

"W dzień na przejściu dla pieszych samochód Opel (dł. 4,28m, rozstaw osi 2,52m, zwis przedni 0,7 m, masa własna 1055 kg, obciążony kierowca, bez układu ABS) potrącił pieszego pieszego przechodzącego jezdnię z lewej strony na prawą szybkim krokiem z prędkością 1,7 m/s. pieszy wszedł na jezdnię bez zatrzymania się i do miejsca potrącenia przeszedł 4,2 m Miejsce potrącenia pieszego znajdowało się w połowie szerokości pasów przejścia, które miały szerokość 4m (mierząc wzdłuż jezdni). Samochód hamując na suchej asfaltowej jezdni zatrzymał się na końcu śladów hamowania za przejściem dla pieszych - tył samochodu był 5 m od przejscia. Ślady hamowania zaczęły się 9 m przed początkiem przejścia. Nalezy uwzględnić czas narastania opóźnienia hamowania Opla i nie brać pod uwagę zmniejszenia prędkości tego samochodu wskutek potrącenia pieszego.

-mam ustalić odległośc samochodu od miejsca potrącenia pieszego w chwili gdy dla kierowcy zaistniała sytuacja kolizyjna?
- ustalić czy kierowca miał możliwośc uniknięcia zdarzenia jadąc z prędkościa nie przekraczającą 50 km/h?

Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

Doradca reklama

Podpowiadam

ranking kont studenckich 2017

Powrót do Fizyka